19 Mayıs 2012 Cumartesi

Civanın sağlığa zararları

Civanın sağlığa zararları

Evlerimizde bulunan civalı ürünler:Evlerimizde kullandığımız Florasan lambalar ( enerji tasarruflu ampuller) ortalama 5 mg civa ihtiva eder. Enerji tasarruflu ampul olarak ta bilinen ampuller aslında çok tehlikelidir. Lamba kırıldığı zaman etkili olan civa son derece tehlikelidir. Kırıldığında içerisindeki cıva havaya karışır


Termometreler içindeki civa sayesinde çalışır. !!! Ağır metallere kesinlikle dokunulmamalıdır. Bir florasan lamba ( enerji tasarruflu lamba ) kırıldığında oda ilk önce havalandırılmalı, büyük olan parçalar dokunulmadan bir karton yardımı ile alınabilir, ellerinizde muhakkak bir eldivem olması gerekir. Küçük parçaları temizlemek için yapışkan bir bant kullanarak bütün parçalar toplanabilir. Bundan sonra bütün alan ıslak mendille silinmelidir.Civanın Beyine Verdiği Zarar

  İşte üniversitede yapılan bir araştırma seyredince çok şaşıracaksınız. Civanın zararları bu kadar da olmaz dedirtiyor.

 İşte üniversitede yapılan bir araştırma seyredince çok şaşıracaksınız. Civanın zararları bu kadar da olmaz dedirtiyor.

Balıklarda Civa Tehlikesi


Balıklarda Civa seviyeleri yukarıdaki resimden görebilirsiniz. Balığınızı satın alırken şunlara dikkat edin alacağınız balık açık deniz balığıı olmalı bunun nedeni açık denizler civaya daha az maruz kalır. Satın alacağınız balık küçük olmalı büyük balıklar her zaman daha fazla civa ihya ederler. Alacağınız balık bir dip balığı olmamalı dip balıkları ve kabuklu deniz canlıları daha fazla civa ihtiva eder.

Civa bakımından en tehlikeli balıklar ; kılıç balığı, köpek balığı, kral uskumru, alttaki resimde görülen tile fish


Balıkta civa ile ilgili bir video 1. bölüm;
Balıkta civa ile ilgili bir video 2. bölüm;


 Balıkta civa ile ilgili bir video 3. bölüm;
Bunlara dikkat ederseniz balık çok sağlıklı bir gıdadır. Omega 3 bakımından çok zengindir. Yapılan bir çok araştırmada omega 3 ün insan sağlığındaki önemi kanıtlanmıştır.Çok balık yiyorsanız ve civadan korkuyorsanız kişniş civayı vücuttan atar bağlayıcıdır. Kişnişi yemekleriniz üzerine koyabilirsiniz çok güzel bir kokusu vardır yemeklere lezzetli bir tat verir.


Bazı eczanelerde coriander olara ta sıvı formunu bulabilirsiniz.

Civanın Etkileri

Hamilelerde Civa Tehlikesi 

 


 Amerikada civanın hamilelerdeki zararları ile ilgili yeni yayınlanan bir afiş.
Hamilelerde civa doğacak olan bebeğe etkileri;
Civa yüksek oran toxic madde sayılır. Özellikle hamilelikte doğacak olan bebeğin beynine ve çocuğun kendisine zarar verir. Bu nedenle civalı termometreler yasaklanmıştır. Bir termostat  termometresi 3000 mg civa ihtiva edebilir!!!

 Amerikada civanın hamilelerdeki zararları ile ilgili yeni yayınlanan bir afiş.

  Bu bebeğin civadan hasta olmasını kim isterki

Balık Civa Beslenme 

Balık, Civa ve beslenme ile ilgili 30 dakikalık güzel bir belgesel Civa ile ilgili kısa bir belgesel


Amalgam Dolgularda Cıva


amalgam U.M ilk defa saçlarının dökülmeye başladığını fark ettikten sonra geçen 9 yıl içerisinde uzun, sarı saçlarını kaybeder. Arkasından şiddetli baş ağrıları ortaya çıkar. Zaman zaman da okulda kendini kaybetmektedir. U.M 12 yaşında iken gittiği doktoru Romatizma ve Eklem iltihabı teşhisi koymuştur. İştahı yoktur, sık sık gripal enfeksiyon oluşmakta ve sinüzit komplikasyonu ortaya çıkmaktadır. Ayrıca psikolojik problemler de bu olumsuzluklara eklenmektedir. Yetişkin yaşa geldiği zaman ise kendini ağır bir depresyon tablosunun içinde bulur. Gittiği doktorların hiçbiri tam anlamıyla yardımcı olamamakta ve her şikayet ayrı ayrı değerlendirilip tedavi de ona göre uygulanmaktadır. Hiç kimse bütün bu şikayetlerin aynı nedenden kaynaklandığını düşünmemektedir.
Nihayet günün birinde diş hekimi P.E 160 hasta üzerinde yapmış olduğu bir çalışma kapsamına U.M yi de alır. Diş hekimi P.E çalışmasında; çürük nedeniyle daha önce amalgam dolgu yaptırıp, U.M gibi tedaviye cevap vermeyen değişik şikayetleri olan hastalardaki dolguları çıkartmakta ve hastaların şikayetlerinde bir düzelme olup olmadığını takip etmektedir. Alınan sonuç çarpıcıdır; amalgam dolguların çıkartılmasından sonraki ilk 1 yıl içerisinde hastaların büyük çoğunluğu ( % 83 ) şikayetlerinin "çok iyi" veya "iyi" olduğunu ifade etmişlerdir. Sonuç göstermektedir ki amalgam dolgunun çıkartılması şikayetlerin düzelmesi ve devamlı bir iyileşme sağlamaktadır.
U.M amalgam dolgularının çıkartılmasından yaklaşık 1.5 sene sonra depresyonunun düzeldiğini baş ağrılarının kalmadığını ifade etmekle kalmıyor daha önceki yıllarda, sık sık istirahat alarak çok sevdiği öğretmenlik mesleğini icra etmeyi aksattığı halde bugün mesleğinden ve hayattan zevk alarak çalışmaktadır. Ona 20 yıldan beri hayatı çekilmez, yaşanmaz hale getiren şikayetleri artık yoktur...


Teşhis : Cıva Zehirlenmesi
Cıva ihtiva eden amalgam sadece resimde de görüldüğü gibi dişin çürük olan kavitesinde dolgu materyeli olarak kalmayıp vücuda yavaş yavaş yayılarak kronik cıva zehirlenmelerine de neden olabilmektedir. Bu çalışmalar ile paralel olarak cıva zehirlenmesi ile ilgili diğer bazı yayınları da özetliyecek olursak;


  • Hayvan deneyleri göstermiştir ki, cıva çok hızlı bir şekilde vücuda yayılarak hassas organları olumsuz etkileyebilmektedir. Kanadalı bilim adamlarının koyunlar ve maymunlarda yapmış oldukları amalgam dolgulardan yaklaşık 1 ay sonra mide, barsaklar, böbrekler ve diş etlerinde cıva birikimlerine rastlanmış ve koyunlarda böbrek fonksiyonları % 50 oranında yavaşlamıştır.
  • İnsanlar üzerinde yapılan otopsi çalışmalarından sonra beyin ve böbreklerde cıva birikimleri tespit edilmiş ve kişinin ağzında ne kadar fazla miktarda amalgam dolgu varsa o oranda da beyin ve böbreklerde fazla cıva bulunmuştur.
  • Hannes Stähelin ve Gianfranco Olivieri isimli araştırmacılar daha önce amalgam kullanılarak dolgu yaptırmış olan ölmüş Alzheimer hastalarının normal insanlarla kıyaslanmasında laboratuvar çalışmaları ile göstermişlerdir ki cıva Alzheimer hastalığı oluşmasında önemli rol oynamaktadır. Ayrıca Parkinson ve MS konusunda da araştırmalar devam etmektedir.
  • Ayrıca cıva, anne karnında iken bebeği de olumsuz etkilemektedir ve anne ne kadar cok miktarda amalgam taşıyorsa plasenta ve anne sütü de o kadar fazla etkilenmektedir. 

Kaynak: www.tıp2000.com


Aşılarda Civa Tehlikesi


27 çeşit hastalığın ve otizmin nedenlerinden biri aşılarmı?
Sağlıklı olmak için aşı yaptıranlar dikkat sağlıklı kalmak yerine daha hasta olabilirsiniz.
Bakanlığın son açıklamasına göre bazı aşılardan civa çıkarılmış yani civasız aşılar var fakat halen birçok aşı civa içermekte.

Prof. Dr.Ahmet Aydın'ın bu konudaki yazısını okumanızı tavsiye ederim


Aşılardaki cıva çıkartılınca otistik çocukların sayısı azaldı.

 

 


Hiç yorum yok:

Yorum Gönder